Nissan Qashqai 1.6 DIG-T - Nowy znaczy lepszy?

 

Jest jednym z najczęściej spotykanych aut na drogach. Jego popularność i sprzedaż przeszła wszelkie oczekiwania, nie tylko samej firmy. Po dobrych 9 latach od pierwszej premiery i po niespełna 7 latach od liftingu Nissan wypuścił na rynek kolejną odsłonę popularnego crossovera. Mówią, że ideału nie da się poprawić, jednak japońskie „mózgi” podjęły się tego wyzwania.

 

Czytaj więcej...

Nissan NV200 VAN Acenta 1.5 dCi 90 KM

 

Produkowany od 2009 roku w Japonii i Hiszpanii Nissan NV200 doczekał się swoich bliźniaczych wersji oraz elektrycznej odmiany. Co ciekawe, mimo że bardzo różni się rozmiarami w stosunku do aut z segmentu B, bazuje na płycie podłogowej pochodzącej z… Renault Clio. W 2010 roku Nissan NV200 otrzymał nagrodę Samochodu Dostawczego Roku. Słusznie? Postanowiłem sam to sprawdzić, powierzając mu swoje zadanie specjalne.

 

Czytaj więcej...

Nissan Juke 1.5 dCi 110 KM Tekna

 

Jakiś czas temu na łamach naszej strony pojawił się artykuł o Nissanie Juke NISMO RS. O aucie, które przez wiele osób uważane jest za pokraczne, a ich opinii nie zmieni nawet najbardziej sportowa wersja tego modelu. W moich oczach, Juke jest tym typem auta, które potrzebuje czasu, aby przekonać do siebie użytkownika. Tak też było ze mną. Nissan Juke bardzo mocno wyróżnia się z tłumu, a odkrycie jego zalet to tylko kwestia czasu. Wtedy nie zechcemy żadnego innego auta.

 

Czytaj więcej...

Nissan Juke 1,6 DIG-T 218KM Nismo RS

 

Decydując się na zakup auta, najczęściej bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki – kwotę, jaką musimy zapłacić, poziom awaryjności, koszty eksploatacji oraz możliwie niskie spalanie. Dobrze by było, gdyby udało się jeszcze dołożyć do tego unikatowy wygląd i bardzo dobre osiągi. Z częścią tych wytycznych będziemy musieli się niestety pożegnać wybierając sportową wersję Nissana Juke – Nismo RS.

 

Czytaj więcej...

Nissan X-Trail 1.6 dCi 130 KM All Mode 4x4

 

Kiedyś pozycjonowano ten model jako męskie auto z terenowymi zapędami. To, co wyróżniało X-Trail’a, to kanciaste kształty, duży prześwit i przestronne wnętrze. Dlatego prezentacja całkiem odmienionego auta nie mogła przejść bez echa. Tym bardziej, że X-Trail upodobnił się do mniejszego brata, Nissana Qashqai. Czy producenci chcieli bazować na jego rynkowym powodzeniu?

 

Czytaj więcej...

Nissan Note II 1.2 80 KM Acenta

 

Nigdy nie spodziewałem się, że podczas sesji zdjęciowej zwykłego miejskiego auta, jakim jest Nissan Note, za plecami będę miał taką rzesze interesantów i gapiów. Bez urazy, ale prędzej spodziewałbym się takiej sytuacji gdyby stało zaparkowane Ferrari, Lamborghini lub Aston, ale nie Note. A jednak. Widać, to auto i jego „przybrany” właściciel mają w sobie tak wiele pozytywnych emocji, że przyciągają wzrok innych. A kto z tłumu gapiów pierwszy zabrał głos? Właściciel poprzedniej wersji Nissana Note’a. Słowa „I tak mój jest ładniejszy” w tym przypadku naprawdę były nie na miejscu. Chciałoby się odpowiedzieć „Nie wiem, z której strony” ale czasem trzeba ugryźć się w język i przemilczeć, a takie zaczepki skwitować szyderczym uśmiechem.

 

Czytaj więcej...

Nissan Micra 1,2 85KM Tekna

 

Czwarta seria miejskiego japońskiego auta, Nissana Micry pojawiła się na rynku ponad trzy lata temu, a w zeszłym roku ten mały mieszczuch przeszedł swoją kurację odmładzającą. Zmiany drastyczne nie są, ale sprzyjały odświeżeniu wizerunku żeby jak najdzielniej walczyć z wciąż rosnącą konkurencją. Ale jak w rzeczywistości wypada Micra? Sprawdziliśmy to dla Was.

Czytaj więcej...

Nissan Note 1,6 110KM I-Way


Na wstępnie przyznam się bez bicia, że kompaktowe mini-vany to jeden z moich ulubionych pomysłów na samochód rodzinny. Zazwyczaj dość tanie w zakupie i utrzymaniu, pojemne, nieźle wyposażone, a jeśli uzbrojone w odpowiednio mocny silnik - także przyzwoicie jeżdżące. Dla rodziny 2+2 jak znalazł. Przez kilka lat użytkowałem samochód z tego segmentu, zdążyłem dobrze poznać wady i zalety takiego wyboru. Tym bardziej się więc ucieszyłem na wiadomość, że do kilkudniowego testu otrzymam Nissana Note - popularnego w naszym kraju przedstawiciela segmentu mini-vanów.

Czytaj więcej...

zapowiedzi