BMW 225xe iPerformance Active Tourer - Hybryda z Bawarii

 

BMW przez wiele lat zaskakiwało nas produkcją topowych samochodów luksusowych o niepowtarzalnych osiągach, napędzie na tylną oś i świetnymi walorami jezdnymi. W 2009 BMW zaskoczyło nas ponownie, kiedy na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie przedstawiło koncepcyjną wizję i8 z napędem hybrydowym i obłędną linią nadwozia. Nikt się nie spodziewał, że już w 2015 roku BMW i8 zdobędzie tytuł World Green Car of the Year 2015.

 

Czytaj więcej...

BMW X4 35d xDrive 313 KM

 

 

W obecnych czasach i trendach panujących w branży motoryzacyjnej można użyć stwierdzenia, że „kto nie ryzykuje, ten nie żyje”. Producenci posuwają się do coraz to odważniejszych projektów wyprzedzając konkurencję po to by zaraz zostać przez nią pokonanym kolejnym ryzykownym projektem. Jednak BMW jest na ten moment na topie jeżeli chodzi o umiejętność łączenia sporego nadwozia typu SUV z jednoczesnym nawiązaniem do modeli coupe.

 

 

Czytaj więcej...

BMW 640i Cabrio 3,0i 320 KM

 

Po otrzymaniu wiadomości, że dostanę w swoje ręce potężne cabrio, nie oczekiwałem już na nic innego. Luksusowe, mocne i zwracające na siebie uwagę, a przy tym horrendalnie drogie. Do szczęści brakowało tylko pięknej, słonecznej pogody, która umożliwiłaby złożenie dachu. Doczekałem dnia, w którym odebrałem auto i ruszyłem na wycieczkę. Pogoda nie była wymarzona, ale pozwoliła od czasu do czasu cieszyć się wiatrem we włosach.

 

Czytaj więcej...

BMW 118i 136 KM M-Sport & 116d 116 KM M-Sport

 

Produkowane od 2004 roku BMW serii 1 wgryzło się na dobre w krajobraz polskich dróg, a także w ofertę monachijskiego koncernu. Czołowe auto segmentu C klasy premium przeszło w zeszłym roku facelifting. Ponadto producent postanowił rozszerzyć opcję dostępnych silników montowanych pod jego maską. Jednak nie o tym chcę opowiedzieć. Postanowiłem sprawdzić, jaka jest różnica pomiędzy dwiema opcjami napędowymi dostępnymi w tym modelu.

 

Czytaj więcej...

BMW 435i 3,0i 306KM M-Sport

 

„Słyszysz ten ryk? A ten strzał? A teraz zobacz jak idzie… I bach, jest setka. Jaki czad!” – tak w dużym skrócie wyglądały moje podróże autem z bawarskim rodowodem. Zachwytom nie było końca, nie tylko z mojej strony, ale także ze strony pasażerów. BMW 435i Coupé nie jest autem nijakim, nie jest też „emką”, ale można powiedzieć, że jest w pełni satysfakcjonujące i daje ogromną frajdę z jazdy. A skoro 435i jest w stanie zadowolić kierowcę, to czy warto płacić dodatkowe 130 tys. zł za M4 Coupé?

 

Czytaj więcej...

BMW 218d Active Tourer 2,0d 150KM Luxury Line

 

Ostatnimi czasy sądziłem, że w świecie motoryzacji nic mnie już nie zaskoczy. Nowinki techniczne – tych naprawdę przełomowych brak. Kolejne auta hybrydowe czy elektryczne – ok znamy je od lat. Prawdziwym szokiem było jednak dla mnie wypuszczenie przez Bawarczyków przednionapędowego minivana. Jak to jest możliwe? Co Ci ekolodzy znowu musieli wymyśleć, że nawet BMW, które słynie z tylnego napędu, wprowadza do swojej gamy rodzinne auto z napędem na przód? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście.

 

Czytaj więcej...

BMW 428i Gran Coupe 2,0T 245KM xDrive Luxury

 

W moje upodobania najlepiej wpasowują się pojazdy, które są połączeniem luksusowego wnętrza, dostojnego wyglądu i sportowego zacięcia. Dla mnie to auta kompletne, posiadające wszystko to, czego od czterech kółek można wymagać. Taki swój mały ideał odnalazłem w BMW, w modelu 428i Gran Coupé. Seria 4 to nowa numerologia bawarskiego producenta, który zdecydował się oddzielić samochody z nadwoziem typu coupé od pozostałych i oznaczyć je parzystymi numerami. Dodatkowo auta wyposażone w dwie pary drzwi zyskały nazewnictwo Gran Coupé.

 

Czytaj więcej...

BMW 318d Touring 2,0d 143KM xDrive Moderline

 

Kiedy myślę o kombi to na myśl przychodzi mi auto rodzinne, z dużym bagażnikiem i małą ilością mocy pod maską. Do tego mało ciekawy wygląd, wręcz nudny. Ale na szczęście to tylko złe wspomnienia przeszłości, a może nigdy nie przepadałem za „kombiakami”? Moje wątpliwości rozwiało BMW serii 3 Touring. Auto, które przyciąga wzrok pięknem kształtu i jakością wykonania. Owszem, jest to kombi, ale jakie piękne. Zapraszam.

 

Czytaj więcej...

zapowiedzi