Pierwsze Volvo XC60 wyjechało ze szwedzkiej fabryki Torslanda

 

 

 

 

Przygotowania do produkcji nowego Volvo XC60 rozpoczęły się dokładnie w dziewięćdziesiąte urodziny marki. Wczoraj pierwszy samochód zamówiony przez klienta opuścił fabrykę. Zamówiony model to XC60 T5 AWD Inscription w kolorze Crystal White.

 

Czytaj więcej...

Volvo XC60 – nowe wcielenie legendy

 

 

 

 

 

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Volvo Cars zaprezentowało długo oczekiwanego następcę uwielbianego przez kierowców modelu XC60. To nie jest modernizacja, czy ewolucja. Tym razem Volvo zbudowało ten samochód od nowa, całkowicie od podstaw.

Czytaj więcej...

Volvo XC90 Twin Engine T8 – pierwszy na świecie luksusowy SUV z technologią plug-in

 

XC90 jest pierwszym samochodem Volvo, który od samego początku był projektowany z myślą o napędzie elektrycznym. Dzięki temu wersja Twin Engine T8 dysponuje wewnątrz ogromną przestrzenią. To niemal pięciometrowe auto o luksusowym wnętrzu emituje mniej spalin niż małe auta hybrydowe.

 

Czytaj więcej...

''Złota kierownica'' dla Volvo V40

''Złota Kierownica'' to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Od czterech lat co roku odbywa się polska edycja konkursu, w którym czytelnicy przyznają wyróżnienia najlepszym autom prezentowanym w danym roku.

Czytaj więcej...

Volvo V40 R-Design

Na targach w Paryżu po raz pierwszy zaprezentuje się sportowa odmiana nowego modelu Volvo: V40 R-Design. Auto ze zmienionym zawieszeniem i topowym silnikiem T5 o mocy 254 KM będzie rywalizować w segmencie sportowych hot-hatch.

Czytaj więcej...

Nowe Volvo V60

Obok charakteryzującego się eleganckim i sportowym wyglądem nowego S60 do gamy dołączy teraz odmiana kombi, którą szwedzka marka zdecydowała się nazwać V60. Pierwsze auta trafią do klientów jesienią.

Czytaj więcej...

Volvo wprowadza nowy silnik 2.0 GDTi

Niskie zużycie paliwa, niska emisja związków toksycznych w spalinach oraz ponadprzeciętne osiągi w szerokim zakresie obrotów to zalety nowego, 2-litrowego silnika GDTi. Silnik dostępny będzie w modelach S80, V70 i XC60.

Czytaj więcej...

Ponad 1500 kilometrów na jednym baku - Volvo V50

Dziennik Blick zorganizował konkurs na jak najszybszą i jednocześnie najbardziej ekonomiczną jazdę Volvo V50 1.6 DRIVe. Wzięli w nim udział kierowcy niedoświadczeni w jeździe ekonomicznej. Samochody miały pokonać odległość 1535 kilometrów z Zurychu do Goteborga.

Czytaj więcej...

zapowiedzi