Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Wiosną 2012 roku Peugeot zaprezentuje nowy model segmentu B. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach nadwozia: 5-drzwiowej oraz 3-drzwiowej.

Stworzenie pojazdu, który byłby atrakcyjny dla szerokiej rzeszy klientów o różnych oczekiwaniach wymaga dziś czegoś więcej niż jedynie odświeżenia koncepcji. Z tego powodu projekt ''A9'' od samego początku zakładał najbardziej gruntowne zrewidowanie oczekiwań dotyczących produkowanych pojazdów, na jakie kiedykolwiek zdecydowała się marka Peugeot. W ten sposób miał powstać samochód, który symbolizowałby początek nowej generacji.

Model 208 stanowi ucieleśnienie zwrotności oraz efektywności. Odpowiednie rozwiązania techniczne czynią go lekkim (w najlżejszej wersji waży jedynie 975 kg, a średnio - 110 kg mniej w porównaniu z 207, a maksymalna różnica pomiędzy tymi dwoma modelami może wynieść aż 173 kg!), aerodynamicznym (współczynnik Cx ma wartość 0,29, a SCx - 0,61) oraz wyjątkowo kompaktowym (w porównaniu z 207 jest o 7 cm krótszy i o 1 cm niższy). Mimo to uzyskano wyraźnie większą przestrzeń pasażerską, co umożliwiło wygospodarowanie dodatkowego miejsca dla pasażerów podróżujących z tyłu (+5 cm przestrzeni między przednimi i tylnymi siedzeniami), oraz zwiększoną pojemność bagażnika (dodatkowe 15 dm3 objętości). Świadczy to o uzyskaniu zoptymalizowanej konstrukcji pojazdu.

Model 208 stanowi odzwierciedlenie nowych kodów stylistycznych marki Peugeot. Osłona chłodnicy sprawiająca wrażenie unoszącej się w powietrzu, charakterystyczne przednie światła oraz tylne lampy w kształcie bumerangu - każdy z detali został zaprojektowany tak, aby uzyskać idealne proporcje nadwozia, któremu nadano opływowy kształt, obejmujący również linię dachu. Atletycznie wyprofilowana sylwetka – przejrzysta, a zarazem wyrafinowana - kieruje markę Peugeot w stronę odnowionej, atrakcyjnej nowoczesności, sugerującej zmysłowość i energię, płynność i figlarność. Dwie oferowane wersje nadwozia różnią się od siebie stylistycznie - w odmianie 3-drzwiowej tylny bok nawiązuje do linii jednego ze starszych braci.

Wnętrze Peugeot 208, podobnie jak stylistyka jego nadwozia, to zapowiedź kolejnych innowacji. Jego konstrukcja oznacza zerwanie z dotychczasowymi rozwiązaniami. To prawdziwy przełom, nieograniczony kwestiami technicznymi oraz kulturowymi. Wszystkie wskaźniki oraz przełączniki zostały zaprojektowane na nowo, aby ich obsługa była intuicyjna, a rozkład przejrzysty. Umieszczono je wokół niewielkiej kierownicy, na desce rozdzielczej typu ''head-up'' oraz na dużym ekranie dotykowym. Ich rozmieszczenie w zasięgu kierowcy oraz pasażera przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, potęgując jednocześnie poczucie jakości oraz przejrzystości i poprawiając wrażenia z jazdy.

Dzięki ograniczeniu emisji CO2 o 34 g/km w stosunku do modelu 207, Peugeot 208 zapewnia najniższy poziom emisji w swoim segmencie. Technologia jednostek napędowych najnowszej generacji oraz użycie mikrohybrydowej technologii e-HDi w niemal wszystkich wersjach przyczyniają się do poprawy właściwości aerodynamicznych pojazdu oraz do zmniejszenia jego wagi.

Pięć silników Diesla, z których cztery wyposażone są w system Stop&Start najnowszej generacji (e-HDi) zapewniają emisję CO2 w przedziale od 87 g/km do 99 g/km oraz niskie zużycie paliwa - średnio 3,4 l/100 km. Peugeot 208 to także nowa gama 3-cylidrowych silników benzynowych, 1,0 l oraz 1,2 l VTi, o wyjątkowo niskim zużyciu paliwa wynoszącym 4,3 l/100 km oraz emisji CO2 od 99 g/km.

To jednak nie wszystko. 25% masy wszystkich polimerów użytych do konstrukcji samochodu stanowią ''zielone materiały'' (pochodzenia naturalnego lub z recyklingu), dzięki czemu Peugeot 208 wkracza w nową erę eko-designu. Po raz pierwszy na świecie tylny zderzak oraz wentylator wykonane zostały z użyciem tylko i wyłącznie ''zielonych materiałów''. Sam tylko zderzak produkowany w ten sposób pozwoli zaoszczędzić aż 1600 ton paliwa rocznie.

Źródło: Peugeot

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy



Na rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej