Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Koncepcyjny model Denki Cube wykorzystuje najnowsze osiągnięcia Nissana w dziedzinie aut elektrycznych, które zamknięto w pudełkowaty kształt będącego już ikoną miejskiej motoryzacji modelu Cube

Jako jeden z najbardziej popularnych produktów marki, Nissan Cube jest częstym widokiem na japońskich drogach. Dzięki stylistycznemu podejściu, w którym liczbę zakrzywionych linii ograniczono do minimum, stał się też swego rodzaju ikoną. Goście odwiedzający Brytyjski Międzynarodowy Salon Samochodowy, który właśnie trwa, będą mogli zobaczyć model Denki Cube Concept, czyli wersję rozwojową auta produkcyjnego, którą opracowano po to, by zaprezentować wiodącą pozycję Nissana w dziedzinie aut napędzanych elektrycznie.
Model Denki Cube, który świętował swoją premierę podczas tegorocznego Nowojorskiego Salonu Samochodowego, napędzany jest przez stanowiący najnowsze osiągnięcie w dziedzinie aut elektrycznych zespół napędowy, który prawdopodobnie będzie można zobaczyć w seryjnych autach Nissana już za kilka lat.
Wizualnie zarówno pojazd koncepcyjny, jak i model produkcyjny, na którym jest on oparty, ograniczają liczbę zbędnych zakrzywionych linii po to, by zaoferować jak najwięcej miejsca we wnętrzu. Lecz o ile kwadratowe proporcje są w dużej mierze zaprzeczeniem tradycyjnego motoryzacyjnego stylu, model Denki Cube nie jest w żadnej mierze mdły i oferuje niezaprzeczalny urok i czar, które idą w parze z jego niezrównaną praktycznością.
Linia auta podważa też konwencjonalny sposób myślenia dzięki asymetrycznemu projektowi tylnej części pojazdu, w której tylna szyba całkowicie zachodzi na narożniki nadwozia i gładko przechodzi w tylne boczne okienka.
Z przodu nietypowa, posiadająca metaliczne wykończenie atrapa chłodnicy ma kilka wycięć w kształcie błyskawicy oraz gniazdko do zasilania urządzeń zewnętrznych. Posiadające równie nietypowy wygląd reflektory mają na obwodzie rządek diod LED oraz główne źródło światła z lampą wyładowczą. Tylne światła ''ukryto'' za otworami w zderzaku, które tworzą wzór pięciu oczek na kostce do gry - ten motyw stylistyczny wykorzystywany jest w całym modelu Denki Cube.
Specjalny, biały lakier perłowy, elementy graficzne oraz 16-calowe kołpaki kół z kwadratową wkładką stanowią dopełniające całość detale. Wewnątrz zespół projektantów starał się stworzyć atmosferę miejsca spotkań na kołach, które oferuje poziom relaksującego komfortu porównywalny z tym, jakiego właściciel może doświadczyć w swoim ulubionym pokoju. Tylko dwa rzędy siedzeń w porównaniu z trzema oferowanymi standardowo w modelu Cube oraz pełny, szklany panel dają poczucie większej przestrzeni, zaś powiększony o 24 cm rozstaw osi zapewnia więcej miejsca, niezbędnego by pomieścić zespół akumulatorów. Jasny, przezroczysty plastik to cecha charakterystyczna koła kierownicy oraz poszycia deski rozdzielczej, w którą wbudowano komputerowy, graficzny wyświetlacz oraz duże przyciski sterujące skrzynią biegów.
Najbardziej radykalne zmiany zaszły jednak pod maską. Benzynowy silnik 1,3 litra zastąpiony został jednostką elektryczną oraz najnowszymi akumulatorami litowo-jonowymi, umieszczonymi pod podłogą oraz pod siedzeniami. Wyprodukowane przez firmę Automotive Energy Supply Corp., spółkę joint venture założoną przez Nissana oraz NEC Corp., akumulatory te posiadają laminowaną strukturę i są zbudowane z unikalnych materiałów, by zapewnić więcej mocy, energii i stabilności w porównaniu z tradycyjnymi, cylindrycznymi akumulatorami niklowo - wodorkowymi, a także zaoferować większą elastyczność przy łączeniu ich w pakiety.
Akumulatory te są również bezpieczniejsze w eksploatacji dzięki zastosowaniu chemicznie stabilnego manganu o strukturze szkieletowej, z którego wykonane są elektrody. Akumulatory te wykazały się stabilnymi osiągami przy przebiegach ponad 100,000 km, zaś firma AESC nadal pracuje nad znaczącą poprawą ich właściwości oraz dalszym ograniczaniem kosztów.

Źródło: Nissan

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy



Na rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej