Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Jeden z najpopularniejszych sportowców w skali światowej, słynny tenisista Rafael Nadal odebrał kluczyki do najnowszego modelu koreańskiego producenta – Kii Stinger. Przekazanie auta globalnemu ambasadorowi marki Kia i aktualnemu liderowi rankingu ATP World Tour nastąpiło na Majorce w domu rodzinnym Nadala.

Uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa, Rafael Nadal będzie jeździł Stingerem GT z napędem na cztery koła, pod maską którego znajdzie się podwójnie doładowany silnik V6 o mocy 370 KM. Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h  w 4,9 s. Jak na Gran Turismo przystało – Kia Stinger ma śmiały wygląd i odważną stylizację. Jest też jednocześnie szybkie i zwinne oraz luksusowe i komfortowe.

Kluczyki do Stingera wręczyli tenisiście: prezes Kia Motors, Iberia Yangseop Gihl (do stycznia 2017 prezes Kia Motors Polska), dyrektor zarządzający Emilio Herrera i dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Ricardo de Diego.


Emilio Herrera skomentował: " Niewiele jest na świecie przykładów tak długotrwałych związków marek z dyscyplinami sportu jak mariaż  Kia z tenisem. Kia Motors uważa sponsoring tenisa za istotny element strategii marketingowej oraz skuteczną metodę komunikacji ze swoimi klientami. Tenis to sport oparty na idei fair play, sport który uprawia się niemal na całym świecie i wszędzie na takich samych przejrzystych, jasnych zasadach. To sport, który wpisuje się w strategię budowania wizerunku Kia jako marki dla wymagających, młodych duchem klientów. Rafael Nadal jest idealnym partnerem dla Kia, pomagając nam rozwijać markę na skalę światową. We wszystkim, czym się zajmuje, uosabia energię, upór w dążeniu do doskonałości i dynamizm a więc to, co staramy się wkomponować w każdy model Kia. Hiszpan jest najlepszym ambasadorem, jakiego marka Kia mogła sobie wymarzyć. Przekazanie Nadalowi kluczyków do najbardziej zaskakującego i budzącego ogromne emocje Stingera jest więc dla mnie zaszczytem”.

Kia i Rafael Nadal
Rafael Nadal gra w tenisa od trzeciego roku życia i od początku trenuje go wuj Toni Nadal. W wieku 8 lat Nadal wygrał turniej tenisowy dzieci do lat 12. W kolejnych latach, trenując jednocześnie piłkę nożną, wygrał wiele turniejów tenisowych w Hiszpanii i za granicą. Jako 15-latek pokonał byłego mistrza Wimbledonu Pata Casha w pokazowym meczu rozegranym na nawierzchni ceglanej i po tym spotkaniu Nadal postanowił wejść do świata profesjonalnego tenisa. Pierwsze 10 tytułów mistrzowskich zdobył przed ukończeniem 20 lat, co stało się rekordem w erze "Open".

Partnerstwo Kia z Rafaelem Nadalem datuje się od roku 2004, kiedy to stał się on „twarzą” firmy w kampaniach marketingowych w telewizji i prasie propagujących markę Kia na rynku hiszpańskim. Dwa lata później, w roku 2006, został globalnym ambasadorem marki Kia.

31-letni Rafael Nadal jest dziś aktualnym liderem rankingu ATP World Tour i jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa. Na swoim koncie ma 16 tytułów Wielkiego Szlema, dwa medale olimpijskie, cztery zwycięstwa w turniejach Davis Cup i 75 tytułów ATP. Wygrywając w tym roku już pond 60 meczów wciąż umacnia swoją pozycję na szczycie rankingu ATP (Association of Tennis Professionals - Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych).

Źródło: Kia

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej