Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

 

 

Toyota oraz należący do tego koncernu Lexus po raz kolejny dominują w gronie laureatów wyróżnień przyznawanych przez IIHS (Insurance Institute for Highway Safety – Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Transportu). IIHS wyróżnił 14 modeli Toyoty i Lexusa, z czego najwyższe nagrody TOP SAFETY PICK+ uzyskało 12 modeli – największa liczba spośród wszystkich producentów.

 

 

Toyota Avalon, sprzedawany w Ameryce sedan średniej wielkości, wyróżniona wcześniej oceną TOP SAFETY PICK, po modernizacji reflektorów w marcu tego roku zakwalifikowała się do grona zdobywców najwyższej nagrody TOP SAFETY PICK+.

 

 

– „Priorytetem Toyoty jest tworzenie bezpiecznych i niezawodnych pojazdów” – mówi Jeff Makarewicz, wiceprezes Toyota North American Vehicle, Quality & Safety Engineering – „Sukces Toyoty Avalon jest znakomitym przykładem efektów naszej nieustannej pracy nad doskonaleniem samochodów.”

 

 

Aby zdobyć nagrodę TSP+, samochód musi uzyskać oceny „Good” w pięciu testach zderzeniowych IIHS – uderzenie małą i średnią częścią przodu oraz w bok, dachowanie i ochrona głów pasażerów – a także „Advanced” lub „Superior” dla systemu aktywnej ochrony przed kolizjami i „Acceptable” lub „Good” dla reflektorów.

 

 

W tym roku IIHS przyznał nagrody TOP SAFETY PICK+ modelom Toyota Avalon (duży sedan sprzedawany w USA), Prius, Prius Prime, Corolla, Camry, Prius v, RAV4 i Highlander, a także coupé Lexus RC, popularnemu w Stanach sedanowi Lexus ES 350 oraz SUV-om Lexus NX i Lexus RX. TOP SAFETY PICK uzyskały dostępny w USA mały sedan Toyota Yaris iA i hybrydowy kompakt Lexus CT 200h.

 

 

 

Źródło: Complex PR

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej