Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Łączący tradycję z przeszłością, INFINITI Prototype 10 nawiązuje do ducha dawnych speedsterów, przenosząc go w erę osiągów elektrycznych. Samochód, pokazany po raz pierwszy na Pebble Beach Concours d'Elegance 2018, jest niczym manifest twórczych i ambitnych planów INFINITI związanych z osiągami zapewnianymi przez napędy elektryczne.

Dla marki INFINITI, znanej z technicznych innowacji, elektryfikacja stanowi naturalny kierunek rozwoju. Od 2021 roku każdy nowy model INFINITI otrzyma elektryczny układ napędowy, co przeniesie osiągi w innym wymiar. Prototype 10 pozwala wejrzeć w plany INFINITI, dotyczące zapewniania przyjemności z jazdy, ekscytujących osiągów i zasięgu dającego kierowcy pewność dojechania do celu.

Po przełomowym koncepcie Prototype 9, zaprezentowanym po raz pierwszy w Concours d'Elegance w Pebble Beach w roku 2017, INFINITI – spoglądając stylistycznie wstecz – robi kolejny krok w przyszłość, budując Prototype 10. Koncept, będący wizją przyszłości projektantów INFINITI, przywołuje ducha dawnych kalifornijskich speedsterów i nawiązuje do niektórych z najbardziej znanych projektów samochodów wszechczasów.

Jest to pierwszy projekt zrealizowany pod kierownictwem Karima Habiba, nowego dyrektora designu INFINITI. Prototype 10 pozwala wyobrazić sobie, w jakim kierunku zespoły projektantów będą podążać w procesie ewolucji wyglądu samochodów produkcyjnych. Projekt jest wspólnym dziełem studiów designu INFINITI. Nad całością czuwało centrum projektowe w Japonii, komputerowe opracowanie konstrukcyjne zrealizowano w Wielkiej Brytanii, a gotowy pojazd wykonano ręcznie w San Diego w Kalifornii.

Nowy koncept wybiega zdecydowanie w przyszłość pod względem designu i stanowi naturalną ewolucję formy stylistycznej pokazanej po raz pierwszy w INFINITI Q Inspiration oraz w Prototype 9. Jednomiejscowe nadwozie monoposto jest wyrazem koncentrowania się INFINITI na kierowcy. Samochód pokazuje nowe możliwości, z których INFINITI chce korzystać stosując elektryczne układy napędowe i konfigurowalne platformy podwoziowe.

Wszyscy odczuwamy pewien rodzaj miłej ekscytacji, gdy mówimy o roadsterach i speedsterach. Równie pasjonującą sprawą są dla nas możliwości, jakie przed samochodami przyszłości otwiera napęd elektryczny. Odważny speedster to doskonałe studium dla naszych projektantów, pozwalające zbadać elektryzującą przyszłość i rozpalić takież emocje.

Źródło: Infiniti

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej