Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Hyundai Motor Group zaprezentował swoją strategię rozwoju jednostek napędowych. W specjalnej, 2-dniowej konferencji, której tematem przewodnim było minimalizowanie ograniczeń w rozwoju napędów, uczestniczyło ponad 1200 inżynierów i naukowców.

Podczas konferencji Hyundai Motor Group pokazał pierwsze cztery silniki oraz dwie skrzynie biegów zapowiadające nową gamę napędów „Smart Stream”.

Technologia „Smart Stream” wdraża kilka zaawansowanych rozwiązań, które w dłuższej perspektywie czasu przyczynią się do osiągniecia określonych celów związanych z globalną emisją.

Silniki „Smart Stream”, opracowane przez wielokrotnie nagradzanych specjalistów Hyundai Moto Group, zapewniają lepszą wydajność paliwową oraz redukcję szkodliwych emisji. Docelowo mają być dostępne we wszystkich modelach oferowanych przez Hyundai Motor Group.

Ulepszeniom jednostek benzynowych oraz Diesla towarzyszyć będzie także dalszy rozwój napędów ekologicznych typu hybryda plug-in oraz elektrycznych, a także kolejnej generacji FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) – samochodu na wodorowe ogniowa paliwowe.

Zaprezentowane po raz pierwszy na tragach we Frankfurcie 2017 silniki „Smart Stream” są odpowiedzią na globalne zmiany w regulacjach dotyczących ochrony środowiska przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich osiągów i satysfakcji z jazdy.

Technologia „Smart Stream” optymalizuje aktualne rozwiązania poprzez wykorzystanie mniejszych i lżejszych komponentów silnika. Stosując zaawansowaną technologię kontroli procesu spalania, Hyundai dąży do uzyskania sprawności cieplnej silnika aż do 50%. 

Równolegle do „Smart Stream” zaprezentowano także pierwsze, komercyjne zastosowanie technologii CVVD – kontroli procesu sterowania zaworami w głowicy.
W silniku Smart Stream G 1.6 turbo, otwieranie i zamykanie zaworu cylindra jest zoptymalizowane czasowo w zależności od wybranego trybu jazdy (np. eco, sport).

Kolejną nowością jest ośmiobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa (DCT), która zapewnia optymalny dobór przełożenia, odpowiednie przyspieszenie i wydajność paliwową.

Do 2022 roku Hyundai Motor Group planuje opracować całkowicie nową gamę silników „Smart Stream” w skład której wejdzie: 10 silników benzynowych, 6 silników Diesla oraz 6 skrzyń biegów.  

Hyundai przewiduje, że po 2025 roku zdecydowaną przewagę nad silnikami spalinowymi będą miały napędy alternatywne, które zyskują coraz większą popularność. Aby prawidłowo odpowiedzieć na oczekiwania globalnego rynku, wraz z jednostkami spalinowymi „Smart Stream”, Hyundai Motor Group będzie oferować w większości samochody z silnikami ekologicznymi (elektryczne, hybrydowe oraz na ogniwa paliwowe).  

Do 2020 roku na globalnych rynkach dostępnych będzie 31 modeli Hyundai Motor Group z napędami przyjaznymi środowisku.

Źródło: Hyundai

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej