Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Podczas 2. Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej „EkoFlota 2017: innowacje, ekologia, mobilność”, które odbędą się 06.10 br. w Warszawie, marka Hyundai zaprezentuje unikatowy model IONIQ, będący pierwszym na świecie samochodem, który może być wyposażony w jeden z trzech różnych napędów do wyboru: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy.

Goście targowi będą mogli także skorzystać z możliwości odbycia jazd testowych modelem IONIQ w wersji hybrydowej oraz elektrycznej.

IONIQ jest częścią globalnej strategii rozwoju Hyundaia, w ramach której marka chce zaoferować swoim Klientom do 2020 roku aż 15 ekologicznych samochodów – w tym pięć modeli hybrydowych, pięć hybrydowych z możliwością dodatkowego doładowania, cztery auta elektryczne oraz samochód zasilany wodorem. Oznacza to, że aż 60 % oferowanych przez Hyundai modeli będzie dostępnych także w wersji ekologicznej.

Od chwili wprowadzenia modelu IONIQ w drugiej połowie 2016 roku, zdobył on w całej Europie 13 nagród, w tym kilka tytułów ‘Samochód Roku’, a także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot oraz 5 gwiazdek w testach Euro NCAP za doskonały pakiet bezpieczeństwa.

Hyundai IONIQ jest jednym z najoszczędniejszych modeli w swojej klasie, zapewniającym jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice oraz bardzo nowoczesnej stylistyce.

Elegancja nadwozia nierozerwalnie wiąże się z efektywnością aerodynamiczną, co pozwoliło na osiągnięcie jednego z najlepszych w klasie współczynnika Cx o wartości zaledwie 0,24. O ekologię zadbano również w elementach wykończenia wnętrza wykorzystując do ich produkcji naturalne surowce: trzcinę cukrową (podsufitka i dywaniki), sproszkowane drewno i pył wulkaniczny (panele drzwi), olej sojowy (farby).

Zaawansowany pakiet systemów bezpieczeństwa, dostępnych w wyposażaniu standardowym obejmuje m.in. system autonomicznego hamowania, system utrzymywania pasa ruchu czy inteligentny tempomat. Auto może być także wyposażone w system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym.

Lekkie a jednocześnie sztywne nadwozie wykonano w 53% ze stali o zwiększonej wytrzymałości, co przekłada się nie tylko na lepsze prowadzenie ale także na bezpieczeństwo, dzięki zwiększonej absorpcji energii w przypadku ewentualnej kolizji.

IONIQ Hybrid został wyposażony w nowy, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI Kappa o mocy 105 KM oraz silnik elektryczny o mocy 32 kW (43,5 KM) zasilany zaawansowanymi, polimerowymi akumulatorami litowo-jonowymi. Ten podwójny zespół napędowy zapewnia łączną moc maksymalną 141 KM oraz maksymalny moment obrotowy 265 Nm. Nowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach (6DCT) działa wyjątkowo szybko i płynnie, zapewniając dynamiczną i oszczędną jazdę.

Model IONIQ Electric napędza elektryczny silnik synchroniczny prądu przemiennego o maksymalnej mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm. Auto może przejechać nawet 280km, a czas pełnego doładowania wynosi od 30 minut do 12 godzin, w zależności od źródła zasilania.  

IONIQ Plug-in łączy w sobie najlepsze cechy dwóch napędów. Został wyposażony w nowy, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI o maksymalnej mocy 105KM i momencie obrotowym 147Nm oraz silnik elektryczny o mocy 61 KM zasilany polimerowymi akumulatorami litowo-jonowymi, zapewniający zasięg do 63 km. Emisja CO2 wynosi 26g/km a zużycie paliwa 1.1l / 100 km (w cyklu mieszanym).

Uzupełnieniem 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów jest konkurencyjna gwarancja na akumulatory, która wynosi 8 lat lub 200 000 kilometrów.

Źródło: Hyundai

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej