Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Zgodnie z wynikami nowych, niezależnych testów bezpieczeństwa Euro NCAP, nowa Honda Civic została uznana za jeden z najbezpieczniejszych samochodów oferowanych na rynku europejskim.

Nowa Honda Civic uzyskała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Schemat testów zderzeniowych skupia się na ogólnym poziomie bezpieczeństwa pojazdu, dzięki czemu użytkownik otrzymuje łatwiejszy do zinterpretowania wynik w postaci pojedynczej oceny. Nowy system uwzględnia poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, poziom ochrony dzieci przewożonych w samochodzie, pieszych, a także dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo.

Wszystkie modele Hondy przetestowane według nowych zasad (wprowadzonych w lutym 2009 roku) otrzymały 5 gwiazdek.

Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, powiedział: ''Dziewiąta generacja Hondy Civic wywarła na nas ogromne wrażenie, osiągając doskonałe wyniki we wszystkich testach. Samochód otrzymał wysokie noty w zakresie oferowanych systemów wspomagających kierowcę i jest dostępny z opcjonalnym układem CMBS.''

Euro NCAP ogłosił również, iż nagroda Euro NCAP Advanced przyznana Hondzie za opracowanie systemu CMBS uwzględnia również nowy model Civic. Wyróżnienie potwierdza najwyższy poziom zaawansowania systemu CMBS, który oferuje wymierne efekty pod względem bezpieczeństwa jazdy.

Kategoria Euro NCAP Advanced to odpowiedź na gwałtownie rosnącą liczbę nowoczesnych rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa dostępnych w nowych pojazdach, które jeszcze nie zostały poddane obiektywnej ocenie.

Nagrodzony system CMBS działa w oparciu o radar. Układ ma pomagać w uniknięciu kolizji z pojazdami zaparkowanymi na drodze lub poruszającymi się po tym samym torze jazdy. System ma ostrzegać kierującego o bezpośrednim zagrożeniu kolizją przy niskich i wysokich prędkościach, czyli zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradach.

Badania przeprowadzone początkowo na terenie Niemiec, a następnie w innych krajach Wspólnoty Europejskiej wykazały, że wyposażenie wszystkich pojazdów w system CMBS mogłoby przyczynić się do uniknięcia lub istotnego złagodzenia skutków 200 000 - 250 000 kolizji i wypadków rocznie.

Najwyższa ocena bezpieczeństwa, a także wyróżnienie przyznane przez Euro NCAP, jest potwierdzeniem zaangażowania Hondy w prace nad ogólną poprawą poziomu ochrony w samochodach. W centrum testowym firmy przy ośrodku badawczo-rozwojowym Tochigi przeprowadza się testy zderzeniowe z udziałem dwóch pojazdów, przy czym badany jest poziom bezpieczeństwa w modelach o różnych wymiarach i masie.

Opracowuje się tam również rozwiązania pozwalające zmniejszyć stopień rozległości urazów u pasażerów i pieszych. Uniwersalne centrum testowe zostało otwarte w 2001 roku i jest to pierwsza tego typu jednostka na świecie (hale testowe w budynku, dostępne niezależnie od pogody).

Źródło: Honda

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy



Na rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej