Śledź nas na:     

Marka:
Wróć
Cena: 127.200 PLN - 198.900 PLN

Warszawa, późny wieczór i Studio Tęcza. Miejsce o chłodnym ale mającym coś w sobie stylu, który tego wieczoru idealnie współgrał z nowym modelem Volvo – XC40. Chociaż od światowej premiery w Mediolanie minęło niespełna kilkanaście dni, to w Polsce już mogliśmy cieszyć oko wyglądem nowego modelu szwedzkiej marki.

Chociaż w Internecie już od dłuższego czasu krążyły zdjęcia najmniejszego z modeli XC, to i tak nie oddawały w pełni kształtów 40-ki. Nowe Volvo ma trafić przede wszystkim do młodych ludzi, którzy większość czasu spędzają w zgiełku wielkiego miasta. Lecz nie tylko z zewnątrz ma przyciągać młodszą klientelę.

We wnętrzu wszystko wygląda bardzo podobnie jak w większych XC60 czy XC90. Jednak małe niuanse powodują, że wydaje się kompletnie inne. Zamontowano nową, bardziej kanciastą (jeśli można tak powiedzieć) kierownicę, mniejszy wyświetlacz centralny, a także odmieniony lewarek automatycznej skrzyni. O odpowiedni nastrój we wnętrzu zadba oświetlenie ambiente.

Dealerzy przyjmują już zamówienia na modele XC40, chociaż produkcja ruszy w listopadzie, a pierwsze egzemplarze pojawią się dopiero w styczniu 2018 roku. Cennik otwiera wersja z silnikiem T3, napędem na przód oraz manualną skrzynią biegów wyceniona na 127 200 zł. Po drugiej stronie barykady stoi wersja T5 AWD z 8-stopniowym automatem w wersji wyposażenia R-Design, której koszt to 198 900 zł. Do nowego XC40 możemy także wybrać silnik diesla. Tutaj dostępne będą D3 i D4 z napędem FWD oraz AWD, a także z manualną lub automatyczną skrzynią. W kwestii wyposażenia otrzymujemy wersja podstawową, Momentum, Inscription i R-Design, których przedział cenowy mieści się pomiędzy 143 200 zł, a 194 450 zł.

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej