Śledź nas na:     

Marka:

  Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w ofercie Porsche Panamera. Porsche kontynuuje długofalową politykę coraz lepszych osiągów. Wraz z modelem Panamera Turbo S E-Hybrid producent sportowych aut po raz pierwszy wprowadza flagowy wariant jednej ze swoich linii modelowych z hybrydowym napędem plug-in.  

  Wrocław - Kraków - Bieszczady. W dniach 11-13 września br. odbędzie się Porsche Parade 2015. Tegoroczna edycja tego pełnego charakteru wydarzenia przemierzy południową Polskę, odwiedzając takie miasta jak Wrocław i Kraków oraz dziewicze regiony Bieszczad.  

  Porsche po raz kolejny przełamuje barierę dzielącą samochody sportowe i wyścigowe. Nowe Porsche 911 GT3 RS oferuje maksymalny zakres technologii ze świata sportów motorowych, jakim może obecnie dysponować dopuszczona do ruchu, użyteczna na co dzień „911”. Liczne modyfikacje zespołu napędowego, zoptymalizowana aerodynamika oraz lekka konstrukcja Porsche GT3 RS zapewniają mu osiągi jeszcze lepsze od 911 GT3. Z czasem okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring równym 7 minut i 20 sekund, nowy ekstremalnie sportowy samochód bije nawet historyczny wynik supersportowego modelu Carrera GT – 7 minut i 29 sekund. W ten sposób już w chwili debiutu potwierdza swoją naczelną pozycję w klasie aut wyczynowych. Premiera 911 GT3 RS odbywa się podczas salonu samochodowego w Genewie.  

    Andrzej Żelazny, menedżer branży motoryzacyjnej z ponad 20-letnim doświadczeniem, został dyrektorem marki Porsche w Polsce. Tymczasem niemiecki producent sportowych aut notuje kolejne wzrosty sprzedaży – w ciągu pierwszych 8 miesięcy br. klientom na całym świecie dostarczył rekordową liczbę blisko 120 tys. samochodów.  

  W lutym br. Porsche AG po raz kolejny zwiększyło liczbę dostaw do klientów. 11 061 sportowych aut sprzedanych na całym świecie to o prawie 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy br. Porsche sprzedało łącznie 23 286 nowych samochodów.

  Kilka tysięcy koni mechanicznych obudziło senne zazwyczaj (bo nieużywane) lotnisko wojskowe w pod poznańskim Kąkolewie. Właśnie lotnisko w Kąkolewie było tym razem areną Porsche World Roadshow 2011.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej