Śledź nas na:     

Marka:

  Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w ofercie Porsche Panamera. Porsche kontynuuje długofalową politykę coraz lepszych osiągów. Wraz z modelem Panamera Turbo S E-Hybrid producent sportowych aut po raz pierwszy wprowadza flagowy wariant jednej ze swoich linii modelowych z hybrydowym napędem plug-in.  

  Wrocław - Kraków - Bieszczady. W dniach 11-13 września br. odbędzie się Porsche Parade 2015. Tegoroczna edycja tego pełnego charakteru wydarzenia przemierzy południową Polskę, odwiedzając takie miasta jak Wrocław i Kraków oraz dziewicze regiony Bieszczad.  

  Porsche po raz kolejny przełamuje barierę dzielącą samochody sportowe i wyścigowe. Nowe Porsche 911 GT3 RS oferuje maksymalny zakres technologii ze świata sportów motorowych, jakim może obecnie dysponować dopuszczona do ruchu, użyteczna na co dzień „911”. Liczne modyfikacje zespołu napędowego, zoptymalizowana aerodynamika oraz lekka konstrukcja Porsche GT3 RS zapewniają mu osiągi jeszcze lepsze od 911 GT3. Z czasem okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring równym 7 minut i 20 sekund, nowy ekstremalnie sportowy samochód bije nawet historyczny wynik supersportowego modelu Carrera GT – 7 minut i 29 sekund. W ten sposób już w chwili debiutu potwierdza swoją naczelną pozycję w klasie aut wyczynowych. Premiera 911 GT3 RS odbywa się podczas salonu samochodowego w Genewie.  

    Andrzej Żelazny, menedżer branży motoryzacyjnej z ponad 20-letnim doświadczeniem, został dyrektorem marki Porsche w Polsce. Tymczasem niemiecki producent sportowych aut notuje kolejne wzrosty sprzedaży – w ciągu pierwszych 8 miesięcy br. klientom na całym świecie dostarczył rekordową liczbę blisko 120 tys. samochodów.  

  W lutym br. Porsche AG po raz kolejny zwiększyło liczbę dostaw do klientów. 11 061 sportowych aut sprzedanych na całym świecie to o prawie 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy br. Porsche sprzedało łącznie 23 286 nowych samochodów.

  Kilka tysięcy koni mechanicznych obudziło senne zazwyczaj (bo nieużywane) lotnisko wojskowe w pod poznańskim Kąkolewie. Właśnie lotnisko w Kąkolewie było tym razem areną Porsche World Roadshow 2011.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej


Samochody ekologiczne stają się coraz częstszym widokiem na naszych drogach. Jedną z przedstawicielek tego segmentu jest niepozorna z wyglądu Honda Civic Hybrid, która dysponuje pod maską niewielkim silnikiem benzynowym wspomaganym przez jednostkę elektryczną. Dzięki temu, zużycie paliwa jest mniejsze, a przede wszystkim emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosi zaledwie 109 g/km.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej