Śledź nas na:     

Marka:
Cena: 100 000 - 150 000 PLN

Wydaje się, że Nissan Micra to żadna nowość. Na rynku od 1982 roku rozpieszczała segment A. Z roku na rok rosła ale… nigdy nie mogła wskoczyć w wyższy segment aż do teraz. Nowy Nissan Micra wskoczył i to z wielkim przytupem do segmentu B i wydaje się być bardzo poważną konkurencją.

  Jest jednym z najczęściej spotykanych aut na drogach. Jego popularność i sprzedaż przeszła wszelkie oczekiwania, nie tylko samej firmy. Po dobrych 9 latach od pierwszej premiery i po niespełna 7 latach od liftingu Nissan wypuścił na rynek kolejną odsłonę popularnego crossovera. Mówią, że ideału nie da się poprawić, jednak japońskie „mózgi” podjęły się tego wyzwania.  

  Produkowany od 2009 roku w Japonii i Hiszpanii Nissan NV200 doczekał się swoich bliźniaczych wersji oraz elektrycznej odmiany. Co ciekawe, mimo że bardzo różni się rozmiarami w stosunku do aut z segmentu B, bazuje na płycie podłogowej pochodzącej z… Renault Clio. W 2010 roku Nissan NV200 otrzymał nagrodę Samochodu Dostawczego Roku. Słusznie? Postanowiłem sam to sprawdzić, powierzając mu swoje zadanie specjalne.  

  Jakiś czas temu na łamach naszej strony pojawił się artykuł o Nissanie Juke NISMO RS. O aucie, które przez wiele osób uważane jest za pokraczne, a ich opinii nie zmieni nawet najbardziej sportowa wersja tego modelu. W moich oczach, Juke jest tym typem auta, które potrzebuje czasu, aby przekonać do siebie użytkownika. Tak też było ze mną. Nissan Juke bardzo mocno wyróżnia się z tłumu, a odkrycie jego zalet to tylko kwestia czasu. Wtedy nie zechcemy żadnego innego auta.  

  Decydując się na zakup auta, najczęściej bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki – kwotę, jaką musimy zapłacić, poziom awaryjności, koszty eksploatacji oraz możliwie niskie spalanie. Dobrze by było, gdyby udało się jeszcze dołożyć do tego unikatowy wygląd i bardzo dobre osiągi. Z częścią tych wytycznych będziemy musieli się niestety pożegnać wybierając sportową wersję Nissana Juke – Nismo RS.  

  Kiedyś pozycjonowano ten model jako męskie auto z terenowymi zapędami. To, co wyróżniało X-Trail’a, to kanciaste kształty, duży prześwit i przestronne wnętrze. Dlatego prezentacja całkiem odmienionego auta nie mogła przejść bez echa. Tym bardziej, że X-Trail upodobnił się do mniejszego brata, Nissana Qashqai. Czy producenci chcieli bazować na jego rynkowym powodzeniu?  

  Nigdy nie spodziewałem się, że podczas sesji zdjęciowej zwykłego miejskiego auta, jakim jest Nissan Note, za plecami będę miał taką rzesze interesantów i gapiów. Bez urazy, ale prędzej spodziewałbym się takiej sytuacji gdyby stało zaparkowane Ferrari, Lamborghini lub Aston, ale nie Note. A jednak. Widać, to auto i jego „przybrany” właściciel mają w sobie tak wiele pozytywnych emocji, że przyciągają wzrok innych. A kto z tłumu gapiów pierwszy zabrał głos? Właściciel poprzedniej wersji Nissana Note’a. Słowa „I tak mój jest ładniejszy” w tym przypadku naprawdę były nie na miejscu. Chciałoby się odpowiedzieć „Nie wiem, z której strony” ale czasem trzeba ugryźć się w język i przemilczeć, a takie zaczepki skwitować szyderczym uśmiechem.  

  Czwarta seria miejskiego japońskiego auta, Nissana Micry pojawiła się na rynku ponad trzy lata temu, a w zeszłym roku ten mały mieszczuch przeszedł swoją kurację odmładzającą. Zmiany drastyczne nie są, ale sprzyjały odświeżeniu wizerunku żeby jak najdzielniej walczyć z wciąż rosnącą konkurencją. Ale jak w rzeczywistości wypada Micra? Sprawdziliśmy to dla Was.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej