Śledź nas na:     

Marka:
Cena: 80.200 PLN - 156.283 PLN

W świecie motoryzacji nie ma ani czasu ani miejsca na nudę. Jednym z „osobników”, który z całą pewnością przoduje temu stwierdzeniu jest Mini. Nie tak dawno mogliśmy przekonać się na swojej skórze co znaczy dobra zabawa i gokartowy styl jazdy. A wszystko to dzięki Mini John Cooper Works.

  W świecie motoryzacji tak jak w świecie muzyki czy kina są ikony, bez których obecne czasy mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Tak wielką rolę odgrywa moim zdaniem Mini, które zamiast praktyczności oferuje ponadczasowy design. Nie było chyba w historii małego „miniacza”, wobec którego bylibyśmy obojętni. Clubman nie jest inny. To prawdziwy wabik na pełen zachwytów wzrok kobiet i zazdrosnych spojrzeń mężczyzn.  

  To miało być moje pierwsze doświadczenie z Mini i nie ukrywam, że cieszyłem się tym bardziej, że miałem testować nietypową dla tego modelu 5-drzwiową wersję nadwozia. Cały czas zastanawiało mnie, co oprócz dodatkowej pary drzwi może oferować takie niepozorne autko.  

  Na test Mini One D czekałem długi czas. I nie tylko ja. Wraz z naczelnym postanowiliśmy sprawdzić, jakie wrażenie wywrze na nas ten bawarski „mieszczuch” w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Należy zaznaczyć, że obydwaj pałamy miłością do aut z mocnymi silnikami. Czy mimo to Mini zadowoli nas swoimi osiągami i zapewni frajdę z jazdy?  

  Jestem w takim wieku, że gdy słyszę o Mini, od razu na myśl przychodzi mi znany wszystkim Jaś Fasola. On, jego przygody i jego niezawodny, choć lekko już nagryziony zębem czasu Mini Morris. I, oczywiście, niezapomniane drogowe z mało stabilnym Reliantem Robin. Niestety, wspomnienia schodzą na drugi plan, bo oto przed oczami widnieje rzeczywistość. Obecnie Mini nie jest produkowane przez BMC (British Motor Corporation), a przez niemieckiego właściciela, czyli BMW. Zmieniło się w zasadzie wszystko, co mogło się zmienić.  

Kto z nas nie pamięta jak Jaś Fasola szalał po ulicach Wielkiej Brytanii swoim żółtym i jedynym w swoim rodzaju Mini. Kto z nas wtedy nie marzył o takim aucie? Ja jestem jednym z tysięcy a może milionów osób, które są i zawsze będą fanami tego kultowego auta. Jednak motoryzacja nie zatrzymała się w miejscu i ciągnie biegnie do przodu. Nie inaczej jest z Mini.

  Nietuzinkowy wygląd, długa tradycja na rynku światowym. Tak krótko można scharakteryzować kultowe auto jakim jest Mini. Dziś w moim teście zaprezentuję Wam pięknego żółtego Coopera z wysokoprężnym silnikiem 1.6 pod maską.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej