Śledź nas na:     

Marka:

  Kiedy wkraczamy w odpowiedni przedział wiekowy, tzw. okres dojrzałości, a może raczej dorosłości. Wtedy właśnie w prawie każdym gronie pojawiają się żarty odnośnie „męskości” faceta i jak to on się nie stara, żeby ją sobie przedłużyć. Te kawały przeważnie padają z ust kobiet, które w ten sposób odgryzają się za dowcipy typu „kobieta za kółkiem”. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że w ty kawałach o facetach i przedłużaniu coś jest. Jeżdżąc sportowymi, szybkimi brykami czujemy się niedoścignieni, przesiadając się do dużych i równie szybkich bryk czujemy się dodatkowo silni. Jak królowie i zdobywcy, jakby cały świat leżał u naszych stóp. Podobnie czułem się w Jeep’ie Grand Cherokee Overland Summit, który z całą pewnością należy do grupy dużych, silnych i szybkich.  

Ostatnimi zastanawiała mnie jedna, bardzo ważna rzecz. Mianowicie, dlaczego projektanci odzieży zapominają o prawdziwych mężczyznach projektując i tworząc kolejne sztuki odzieży dla tych mniej męskich. Przecież nie tylko tacy faceci zostali na naszej planecie. Podobna sytuacja dzieje się w świecie motoryzacji. Producenci aut zapominają o płci brzydszej wypuszczając co i rusz na rynek auta małe, kobiece albo rzekomo terenowe typu SUV albo Crossover. Na szczęście istnieje Jeep, który nie odchodzi od tradycji i nie zapomina o prawdziwych facetach, którzy nie boją się ubabrać błotem. Jeep Wrangler to auto dla prawdziwych mężczyzn.

W dzisiejszym artykule przedstawiam jedno z bardziej znanych aut terenowych na świecie. Na początku nosił nazwę Willys, jednak po kilku latach otrzymał nowe imię Wrangler. Do dziś produkowany jest w niemalże niezmienionym wyglądzie. Poznajcie Państwo pięciodrzwiową odmianę Unlimited z benzynowym silnikiem 3,8 V6 o mocy 199 KM.

  Pewnego dnia, dwadzieścia sześć lat temu światło dzienne ujrzał pierwszy model Jeepa Cherokee, którego znamy także jako Liberty. Po trzynastu latach od debiutu poddano go lekkiemu face-liftingowi, zaś w 2001 roku zaprezentowano całkowicie nową wersję, którą od dwóch lat zastępuje prezentowana odmiana Jeepa Cherokee.

  Jeep od początku swojego istnienia zajmuje się autami z napędem 4x4. Wszystkie modele tej amerykańskiej marki posiadają tego typu napęd. Nie inaczej jest z prezentowanym dziś Patriotem. Do testu otrzymaliśmy wersję Limited z dwulitrowym dieslem od Volkswagena pod maską.

  Witam Państwa. Nazywam się Jeep Commander i właśnie dziś, zamierzam zainteresować czytelników serwisu "Auto Testy" swoją skromną sylwetką.

Za oknami piękna pogoda a więc czas spakować bagaże i wyruszyć w nieznane tereny. W odkryciu tych terenów pomoże nam znany na całym świecie Jeep Grand Cherokee wyposażony w wysokoprężną 3-litrową jednostkę napędową o mocy 218KM.

Piątek godzina 12 po upalnym lipcu przyszło sierpniowe załamanie pogody a ja strugach deszczu docieram po kolejne auto z napędem 4x4. Tym razem w moje ręce oddano dwu miesięczny egzemplarz Jeepa Cherokee w wersji Limited z dieslowskim silnikiem 2.8CRD o mocy 163KM.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej


Samochody ekologiczne stają się coraz częstszym widokiem na naszych drogach. Jedną z przedstawicielek tego segmentu jest niepozorna z wyglądu Honda Civic Hybrid, która dysponuje pod maską niewielkim silnikiem benzynowym wspomaganym przez jednostkę elektryczną. Dzięki temu, zużycie paliwa jest mniejsze, a przede wszystkim emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosi zaledwie 109 g/km.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej