Śledź nas na:     

Marka:
Cena: 156.861 PLN - 206.994 PLN

QX30 to propozycja na rynku motoryzacyjnym, którą przedstawił nam japoński producent Infiniti. Ma takie samo ciało i wnętrze jak Q30 , ale podniesiony o 30 mm i wyposażony w specjalny układ zawieszenia. Posiada napęd na wszystkie koła, silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra i silnik mocy 170 KM oraz siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.
Cena: 159.990 PLN - 270.569 PLN

Mniej więcej 2-lata temu miałem okazję usiąść za kółkiem Infiniti Q50. Wtedy pod maską japońskiego produktu znalazła się 2-litrowa benzyna o mocy 211 KM. Auto, które uznałem za poważne zagrożenie w klasie Premium, teraz tylko umocniło mnie w przekonaniu, że konkurencja powinna drżeć.

  Rynek aut premium stawia wysoko poprzeczkę przed konkurencją, ale także przed sobą. W tym dostojnym i wymagającym gronie znajduje się od wielu lat Infiniti. Marka, która na polskim rynku nie jest jeszcze tak dobrze rozpoznawana. Podczas sesji fotograficznej przechodnie bardzo często zatrzymywali się pytając, co to za auto i myląc ją z… Mazdą. Zastanawiałem się, z czego wynikała ta pomyłka. Do głowy przychodzi mi jedynie podobne logo, bo linia nadwozia nawet w najmniejszym szczególe nie przypomina designu Mazdy.  

  Spokojne do tej pory auta klasy premium – BMW, Mercedesy, Audi czy Lexusy mogą zadrżeć ze strachu. Dlaczego? Na rynku jakiś czas temu pojawiło się auto z japońskim rodowodem, które z pewnością może stawić czoła konkurencji. Mowa o Infiniti Q50, które jest symbolem zmian i planów na przyszłość.  

Rynek średniej wielkości limuzyn należących do segmentu premium od wielu lat jest zdominowany przez auta niemieckie. Audi A4, BMW serii 3 oraz Mercedes klasy C zawzięcie rywalizują ze sobą o względy klientów. Zupełnie nowe Inifniti Q50 chce być dowodem na to, że Japończycy także mają chęć na kawałek smakowitego tortu w tym wymagającym segmencie.  

W klasie eleganckich limuzyn segmentu premium już od wielu lat panuje stagnacja. Wielka niemiecka trójka (Audi, BMW, Mercedes) przepychają się nawzajem, tocząc zażartą walkę o zamożnego klienta. Walkę, w której czynny udział zamierza wziąć także Infiniti.

Jeśli ktoś decyduje się wydać niemal 300 tysięcy złotych na nowy samochód, ma prawo wiele oczekiwać. Raczej nie będzie patrzył łaskawym okiem na kompromisy i podejrzane oszczędności. Zaawansowane rozwiązania techniczne, które w przypadku mniej kosztownych aut mogłyby budzić zachwyt, skwituje co najwyżej uznaniem wyrażonym ledwo dostrzegalnym skinieniem głową. Z drugiej strony - każdy niedopracowany drobiazg będzie podnosił do rangi karygodnego zaniedbania. Wszyscy to znamy, chociażby z lektur internetowych portali czy forów dyskusyjnych: "No, świetny ten Jaguar, ale panie, te kratki nawiewu powietrza to prosto z Mondeo! Skandal!!!".

  Czy kiedyś zastanawialiście się, dlaczego bardzo bogaci ludzie nie jeżdżą "zwykłymi" i bardzo popularnymi samochodami? Myślę, że chodzi o fakt wzbudzania zazdrości wśród innych użytkowników dróg, a przede wszystkim o poczucie bycia kimś wyjątkowym. Po przygodzie z ociekającym luksusem, najnowszym modelem japońskiej marki Infiniti, czyli M37 stwierdzam, że idealnie pasuje on do takich ludzi.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej