Škoda Octavia 1,0 TSI 115KM Joy

 

Już słyszę i widzę ten cały hejt i teksty takie, jak „jeden litr to ma karton mleka”, czy „trzy cylindry są dobre do kosiarki a nie auta”. Kilka tygodni temu w naszych rękach znalazła się Škoda Octavia. Jednak nie była to kolejna odmiana z wysokoprężnym silnikiem, a z całkowicie nowym w ofercie Škody, małolitrażowym silnikiem benzynowym o pojemności właśnie tylko jednego litra!

 

Czytaj więcej...

Škoda Citigo 1,0 MPI 75KM Monte Carlo

 

Najmniejsza z propozycji czeskiego producenta aut ponownie trafiła w nasze ręce. Škoda Citigo, dziś w odmianie Monte Carlo, które wyglądem wyróżnia się spośród innych aut tej marki.

 

Czytaj więcej...

Škoda Superb 3 1,4 TSI 150 KM Liftback vs 2,0 TDI 190 KM Kombi

 

W ubiegłym roku marka Škoda zaprezentowała całkowicie odnowiony flagowy model, jakim jest Superb. Początkowo do salonów trafiła limuzyna, a kilka miesięcy później dołączyła odmiana kombi. Postanowiliśmy w naszym artykule zestawić obie wersje nadwoziowe, ale z różnymi poziomami wyposażenia oraz jednostkami napędowymi. Po jednej stronie stanął więc Superb-limuzyna, z benzynowym 1,4 TSI 150 KM, zaś po drugiej odmiana kombi z wysokoprężnym silnikiem 2,0 TDI 190 KM i napędem na obie osie.

 

Czytaj więcej...

Škoda Rapid Spaceback 1,2 TSI 110 KM Monte Carlo

 

Škoda systematycznie kilkanaście lat temu do swojej oferty wprowadziła, na początku limitową serię, Fabii II sygnowaną logiem Monte Carlo. Było to z Z okazji 110. rocznicy obecności czeskiej Škody w sportach samochodowych, marka ta wprowadziła do swojej oferty Fabię II w limitowanej serii Monte Carlo. Zainteresowanie tak przygotowanym modelem było jednak na tyle duże, że czeski producent poszedł za ciosem i systematycznie rozszerza ofertę modeli odwołujących się do najbardziej znanego rajdu świata. Obecnie wybierać możemy spośród Citigo, Yeti, Fabii III i Rapida Spaceback. Temu ostatniemu modelowi mieliśmy okazję się dokładniej przyjrzeć. Oto garść naszych wrażeń.

 

Czytaj więcej...

Skoda Octavia III 1,8 TSI 180KM Laurin&Klement

 

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Skoda Octavia. Pomyślicie pewnie - znowu! Ale nie warto się zniechęcać, bo tym razem w nasze ręce trafiła wyposażona niczym „prezesowska” limuzyna klasy Premium odmiana Laurin&Klement. A więc zapraszam do lektury!

 

Czytaj więcej...

Skoda Citigo Monte Carlo vs Sound 1,0 MPI 75KM

 

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić dwie limitowane edycje tego samego modelu –  Skody Citigo. Już wielokrotnie gościła ona w naszej redakcji, w różnych konfiguracjach. Pretekstem do kolejnej wizyty stało się wzbogacenie oferty o dwie specjalne odmiany: Monte Carlo i Sound. Czym się charakteryzują? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w moim teście.

 

Czytaj więcej...

Skoda Superb II 2,0 TSI 200KM DSG Elegance

 

Najprawdopodobniej już za kilka, maksymalnie kilkanaście tygodni w salonach pojawi się całkowicie nowa odsłona flagowego modelu Skody, czyli Superb III generacji. Jednak zanim to nastąpi, miałem ponowną okazję obcowania z Superbem II po face-liftingu. Tym razem w odmianie liftback.

 

Czytaj więcej...

Skoda Yeti 1.4 TSI 122 KM DSG Elegance 4X2

 

Yeti to już nie tylko niezidentyfikowany gatunek człekopodobnego ssaka, rozpalający wyobraźnię mitomanów na całym świecie. Teraz to przede wszystkim jedno z aut typu Crossover. W tym segmencie prawie każdy producent posiada swojego przedstawiciela. Wśród nich znajduje się też Skoda, która od 2009 roku produkuje właśnie model Yeti. Czy mimo upływu czasu nadal jest on atrakcyjny? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze, testując Skodę Yeti Elegance z benzynowym silnikiem 1.4 TSI.

 

Czytaj więcej...

zapowiedzi