Mini Clubman Cooper D 150 KM

 

W świecie motoryzacji tak jak w świecie muzyki czy kina są ikony, bez których obecne czasy mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Tak wielką rolę odgrywa moim zdaniem Mini, które zamiast praktyczności oferuje ponadczasowy design. Nie było chyba w historii małego „miniacza”, wobec którego bylibyśmy obojętni. Clubman nie jest inny. To prawdziwy wabik na pełen zachwytów wzrok kobiet i zazdrosnych spojrzeń mężczyzn.

 

Czytaj więcej...

Mini Cooper SD 5d 2,0d 170 KM

 

To miało być moje pierwsze doświadczenie z Mini i nie ukrywam, że cieszyłem się tym bardziej, że miałem testować nietypową dla tego modelu 5-drzwiową wersję nadwozia. Cały czas zastanawiało mnie, co oprócz dodatkowej pary drzwi może oferować takie niepozorne autko.

 

Czytaj więcej...

Mini One D 1,5D 95KM

 

Na test Mini One D czekałem długi czas. I nie tylko ja. Wraz z naczelnym postanowiliśmy sprawdzić, jakie wrażenie wywrze na nas ten bawarski „mieszczuch” w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Należy zaznaczyć, że obydwaj pałamy miłością do aut z mocnymi silnikami. Czy mimo to Mini zadowoli nas swoimi osiągami i zapewni frajdę z jazdy?

 

Czytaj więcej...

Mini Countryman SD 2,0d 143KM All4 A/T

 

Jestem w takim wieku, że gdy słyszę o Mini, od razu na myśl przychodzi mi znany wszystkim Jaś Fasola. On, jego przygody i jego niezawodny, choć lekko już nagryziony zębem czasu Mini Morris. I, oczywiście, niezapomniane drogowe z mało stabilnym Reliantem Robin. Niestety, wspomnienia schodzą na drugi plan, bo oto przed oczami widnieje rzeczywistość. Obecnie Mini nie jest produkowane przez BMC (British Motor Corporation), a przez niemieckiego właściciela, czyli BMW. Zmieniło się w zasadzie wszystko, co mogło się zmienić.

 

Czytaj więcej...

Mini Countryman Cooper S All4 1,6 184KM


Kto z nas nie pamięta jak Jaś Fasola szalał po ulicach Wielkiej Brytanii swoim żółtym i jedynym w swoim rodzaju Mini. Kto z nas wtedy nie marzył o takim aucie? Ja jestem jednym z tysięcy a może milionów osób, które są i zawsze będą fanami tego kultowego auta. Jednak motoryzacja nie zatrzymała się w miejscu i ciągnie biegnie do przodu. Nie inaczej jest z Mini.

Czytaj więcej...

Mini Cooper D 1.6D 110KM

 Nietuzinkowy wygląd, długa tradycja na rynku światowym. Tak krótko można scharakteryzować kultowe auto jakim jest Mini. Dziś w moim teście zaprezentuję Wam pięknego żółtego Coopera z wysokoprężnym silnikiem 1.6 pod maską.

Czytaj więcej...

zapowiedzi