Lexus GS F 5.0 V8 – Twór idealny

 

Ekologia, downsizing, cztery albo trzy, a nawet dwa cylindry i moc wyżyłowanego silnika uzyskana z pomocą turbiny. Współczesność odciska na nas piętno beznadziejności powodując, że zapominamy powoli jakie potwory jeździły po ulicach kilka(naście) lat temu. Jak brzmi V6, V8 czy nawet V12. To naprawdę rzadkość na drogach, a do niej z pewnością możemy zaliczyć wspaniały produkt japońskich instruktorów – Lexusa GS F z fenomenalnym lecz wiecznie głodnym 5.0 litrowym silnikiem z oznaczeniem V8.

 

Czytaj więcej...

Lexus GS F 5,0 V8 477KM Prestige

 

Czy będąc szczęśliwym mężem i ojcem umiarkowanie okazałej gromadki dzieci musimy rezygnować z sportowych doznań podczas jazdy samochodem? Okazuje się, że nie! Na pewno zaraz posypią się słowa „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Otóż nie zawsze to zdanie ma racje bytu. Jest kilka modeli dostępnych w salonach, które potrafią połączyć trzy w jednym: wystarczający komfort podróżowania, przestronność wnętrza i bagażnika oraz nieziemskie osiągi pochodzące z bulgocącej widlastej ósemki. Nie wierzycie nadal? Oto przed Państwem auto spełniające wszystkie wyżej wymienione wymagania: Lexus GS F.

 

Czytaj więcej...

Lexus RC F 5,0 V8 477 KM Carbon

 

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest następca świetnie jeżdżącego Lexusa IS F. Podobnie jak u poprzednika, piekielnie szybkiego sedana IS F, w modelu RC F producent dostarczył wiele emocji za pomocą 5-litrowego silnika zbudowanego w układzie V8 o mocy aż 477 KM. Jak to wszystko się sprawdza, postaram się Państwu opowiedzieć w moim artykule.

 

Czytaj więcej...

Lexus CT200h 1,8 HSD 136KM Prestige

 

Lexus CT200h jest kolejnym w historii Lexusem, w którym zrezygnowano z napędu na tylną oś i zastosowano przeniesienie momentu obrotowego na przednie koła. Kolejną nowością jest fakt przynależności tego auta do klasy kompakt, co niektórych mocno zaskoczyło! Zapraszam do artykułu.

 

Czytaj więcej...

Lexus IS250 2,5 V6 209KM F-sport

 

Najnowszy IS jest coraz częściej spotykanym sedanem Premium na naszych drogach. W sumie nie ma co się dziwić - jego wygląd jest więcej, niż ciekawy. Pokaźnych rozmiarów atrapa silnika, która otoczona jest niewielkimi, bi-ksenonowymi reflektorami, pod którymi usytuowano diodowy pas świateł do jazdy dziennej w kształcie strzały. Natomiast z tyłu znajdziemy ciekawie zaprojektowane lampy, zwężające się ku klapie bagażnika oraz dwie owalne końcówki układu wydechowego. To wszystko powoduje, że obok tego auta na pewno nie przejdziesz obojętnie. Zapraszam do artykułu o IS-ie z ostatnim z niewielu prawdziwych silników benzynowych w układzie V6.

 

Czytaj więcej...

Lexus LS 600h 5,0 V8 450KM F-Sport


Wydaje się, że gdy ktoś kupuje auto za ponad 600 tysięcy złotych, nie myśli raczej o oszczędzaniu czegokolwiek, w szczególności paliwa. A jednak LS 600h - ekskluzywna, hybrydowa limuzyna oferowana przez japońskiego Lexusa, sprzedaje się o wiele lepiej, niż jej czysto benzynowy odpowiednik. Dlaczego tak jest? Czyżby przyszła moda na oszczędzanie, nawet wśród najbardziej zamożnych osób? Postaram się w moim artykule odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej...

Lexus IS 300h 2,5 16V 208 KM F-SportNowy Lexus IS to model, który opracowano całkowicie od nowa, wprowadzając wielki zamęt w klasie niewielkich sedanów klasy Premium. Nie dość, że będzie dostępny tylko z silnikami benzynowymi i po raz pierwszy w ofercie znajdzie się odmiana hybrydowa, to jeszcze ten model jest po prostu znacznie lepszy, niż jego poprzednik.


Czytaj więcej...

Lexus LS 460 4,6 V8 370 KM AWD Superior 2013


Będąc biznesmenem i mając odpowiednio dużo pieniędzy na koncie, zaczynasz się zastanawiać w co można zainwestować? Kilka domów już jest, co roku wakacje w egzotycznych miejscach. Pora pomyśleć o reprezentacyjnej i na pewno bardzo drogiej limuzynie, aby bez wstydu można było się pokazać wśród innych nowobogackich. Większość takich osób jeździ niemieckimi limuzynami ze znaczkiem Audi, BMW lub Mercedesa. Ty chcesz się wyróżniać, więc te marki nie wchodzą raczej w grę. Może więc coś japońskiego? Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Lexus LS 460. Czy sprawdzi się jako alternatywa dla europejskich limuzyn wyższej klasy? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

zapowiedzi