MARKA ALPINE JUŻ OFICJALNIE W POLSCE

 

Marka Alpine, która zaprezentowała swój nowy model A110 podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, organizuje sieć swoich przedstawicieli na świecie. Sprzedaż nowego modelu Alpine A110 rozpocznie się pod koniec 2017 roku, aktualnie uruchamiana jest sieć około 60 salonów marki.

 

Czytaj więcej...

Toyota i Lexus z najwyższymi ocenami bezpieczeństwa IIHS

 

Toyota oraz należący do tego koncernu Lexus po raz kolejny dominują w gronie laureatów wyróżnień przyznawanych przez IIHS (Insurance Institute for Highway Safety – Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Transportu). IIHS wyróżnił 14 modeli Toyoty i Lexusa, z czego najwyższe nagrody TOP SAFETY PICK+ uzyskało 12 modeli – największa liczba spośród wszystkich producentów.

 

Czytaj więcej...

Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami – przegląd polskiego rynku

 

Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym – po raz pierwszy w historii – spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta napędzane silnikami benzynowymi. Sprawdzamy, ile kosztują dostępne na polskim rynku modele segmentu B zasilane 100-konnymi silnikami benzynowymi.

 

Czytaj więcej...

Rajd Polski: Tidemand zwiększa przewagę, Ole Christian Veiby odnosi pierwsze zwycięstwo

 

Po raz ósmy z rzędu w 2017 roku, zespół w ŠKODZIE FABIA R5 wygrywa rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Na Rajdzie Polski obecni liderzy Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (NOR/NOR), jeżdżący ŠKODĄ FABIA R5 w barwach Printsport odnieśli pierwsze zwycięstwo na poziomie Rajdowych Mistrzostw Świata. Po wygraniu czterech rajdów w klasie WRC2, zespół ŠKODA Motorsport - Pontus Tidemand wraz z pilotem Jonasem Anderssonem (SWE/SWE) - dojechał na metę drugi. Z przewagą w mistrzostwach wynoszącą 50 punktów, są oni na najlepszej pozycji do zdobycia w tym roku tytułu mistrzów.

 

Czytaj więcej...

TOP10 – jakie hybrydy kupują Polacy?

 

Pierwszy kwartał 2017 roku można uznać za bardzo udany dla polskiej branży motoryzacyjnej. Wzrost segmentu samochodów nowych wynosi 11,2 procenta, można również zaobserwować dynamiczny rozwój segmentu aut z napędem alternatywnym – na poziomie 95,7 procenta.

 

Czytaj więcej...

Goodyear otwiera nowe laboratorium do testowania opon w Luksemburgu

 

Goodyear rozbudowuje swoje Centrum Innowacji w Luksemburgu o nowe laboratorium do testowania ogumienia. Zakład wyposażono w przełomowe technologie i urządzenia, które umożliwią przeprowadzanie w jednym miejscu badań szerokiego asortymentu opon – osobowych, dostawczych i ciężarowych.

 

Czytaj więcej...

Nokian WR D4 175/65 R14 - test

 

Nie czekając na pierwszy atak zimy, już w listopadzie postanowiłem zmienić rewelacyjnie spisujące się opony letnie Nokian Line na całkowicie nowe „zimówki” tej fińskiej marki – WR D4.

 

Czytaj więcej...

Nokian WR D4 175/65 R14 - zapowiedź testu opon zimowych

 

Po sezonie letnim, który przejeździłem na bardzo dobrze spisujących się oponach marki Nokian Line, przyszła pora na „zimówki”. Na stanie posiadałem cztery mocno zużyte opony marki Hankook. Pomijając fakt wieku opon, wynoszący grubo ponad 10 lat, lecz to zaniedbanie poprzedniego właściciela auta, dodatkowym aspektem zmuszającym mnie do podjęcia decyzji o wymianie na nowe było bardzo złe, w zasadzie wręcz tragiczne zachowanie auta na tych oponach na mocno ośnieżonych drogach. Bardziej przypominało to czasem figurową jazdę na łyżwach. I wcale nie było śmiesznie i ładne, jak w telewizji, ale bardzo niebezpieczne. Podobnie jak latem, mój wybór padł na opony fińskiego producenta Nokian. Tym razem z linii WR D4.

 

Czytaj więcej...

zapowiedzi