TOP10 – jakie hybrydy kupują Polacy?

 

Pierwszy kwartał 2017 roku można uznać za bardzo udany dla polskiej branży motoryzacyjnej. Wzrost segmentu samochodów nowych wynosi 11,2 procenta, można również zaobserwować dynamiczny rozwój segmentu aut z napędem alternatywnym – na poziomie 95,7 procenta.

 

Czytaj więcej...

Goodyear otwiera nowe laboratorium do testowania opon w Luksemburgu

 

Goodyear rozbudowuje swoje Centrum Innowacji w Luksemburgu o nowe laboratorium do testowania ogumienia. Zakład wyposażono w przełomowe technologie i urządzenia, które umożliwią przeprowadzanie w jednym miejscu badań szerokiego asortymentu opon – osobowych, dostawczych i ciężarowych.

 

Czytaj więcej...

Nokian WR D4 175/65 R14 - test

 

Nie czekając na pierwszy atak zimy, już w listopadzie postanowiłem zmienić rewelacyjnie spisujące się opony letnie Nokian Line na całkowicie nowe „zimówki” tej fińskiej marki – WR D4.

 

Czytaj więcej...

Nokian WR D4 175/65 R14 - zapowiedź testu opon zimowych

 

Po sezonie letnim, który przejeździłem na bardzo dobrze spisujących się oponach marki Nokian Line, przyszła pora na „zimówki”. Na stanie posiadałem cztery mocno zużyte opony marki Hankook. Pomijając fakt wieku opon, wynoszący grubo ponad 10 lat, lecz to zaniedbanie poprzedniego właściciela auta, dodatkowym aspektem zmuszającym mnie do podjęcia decyzji o wymianie na nowe było bardzo złe, w zasadzie wręcz tragiczne zachowanie auta na tych oponach na mocno ośnieżonych drogach. Bardziej przypominało to czasem figurową jazdę na łyżwach. I wcale nie było śmiesznie i ładne, jak w telewizji, ale bardzo niebezpieczne. Podobnie jak latem, mój wybór padł na opony fińskiego producenta Nokian. Tym razem z linii WR D4.

 

Czytaj więcej...

Nokian Line 175/65 R14 – test opon letnich

 

Jak pamiętacie, miesiąc temu postanowiłem zmienić przestarzałe opony letnie Semperit na całkowicie nowe. Wybór padł na firmę Nokian i opony z serii Line.

 

Czytaj więcej...

Nokian Line 175/65 R14 - zapowiedź testu opon letnich

 

Po pół roku jeżdżenia moim prywatnym Oplem Corsą postanowiłem wymienić opony letnie na nowy komplet. Czy była taka potrzeba? Oj była, była... Moja Corsa posiadała „buciki” marki Semperit z niewiadomym przebiegiem kilometrów. To co było pewne to wiek opon, który wynosił 9 lat!!!

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016

 

Czytaj więcej...

To już dziesięć lat!

 

Dziesięć lat temu, gdy siedziałem przy kawie ze znajomym, wpadł mi do głowy pomysł. A może założę sobie stronę internetową? Przewodnim tematem niech będzie motoryzacja – moja wielka, życiowa pasja. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. W ciągu kilku tygodni powstał zalążek portalu www.autotesty.com.pl. Właśnie dziś mija kolejna rocznica naszego działania! Okrągła, jubileuszowa, dziesiąta!

 

Czytaj więcej...

zapowiedzi