Infiniti Q30 1,5d 109KM 2WD Premium Tech

 

Rynek aut premium stawia wysoko poprzeczkę przed konkurencją, ale także przed sobą. W tym dostojnym i wymagającym gronie znajduje się od wielu lat Infiniti. Marka, która na polskim rynku nie jest jeszcze tak dobrze rozpoznawana. Podczas sesji fotograficznej przechodnie bardzo często zatrzymywali się pytając, co to za auto i myląc ją z… Mazdą. Zastanawiałem się, z czego wynikała ta pomyłka. Do głowy przychodzi mi jedynie podobne logo, bo linia nadwozia nawet w najmniejszym szczególe nie przypomina designu Mazdy.

 

Czytaj więcej...

Infiniti Q50 2.0 Turbo 211 KM

 

Spokojne do tej pory auta klasy premium – BMW, Mercedesy, Audi czy Lexusy mogą zadrżeć ze strachu. Dlaczego? Na rynku jakiś czas temu pojawiło się auto z japońskim rodowodem, które z pewnością może stawić czoła konkurencji. Mowa o Infiniti Q50, które jest symbolem zmian i planów na przyszłość.

 

Czytaj więcej...

Infiniti Q50 2,2D A/T 170 KM Sport


Rynek średniej wielkości limuzyn należących do segmentu premium od wielu lat jest zdominowany przez auta niemieckie. Audi A4, BMW serii 3 oraz Mercedes klasy C zawzięcie rywalizują ze sobą o względy klientów. Zupełnie nowe Inifniti Q50 chce być dowodem na to, że Japończycy także mają chęć na kawałek smakowitego tortu w tym wymagającym segmencie.

 

Czytaj więcej...

Infiniti M30d 3,0d V6 238 KM S PremiumW klasie eleganckich limuzyn segmentu premium już od wielu lat panuje stagnacja. Wielka niemiecka trójka (Audi, BMW, Mercedes) przepychają się nawzajem, tocząc zażartą walkę o zamożnego klienta. Walkę, w której czynny udział zamierza wziąć także Infiniti.

Czytaj więcej...

Infiniti FX30d 3,0d V6 240KM GT Premium


Jeśli ktoś decyduje się wydać niemal 300 tysięcy złotych na nowy samochód, ma prawo wiele oczekiwać. Raczej nie będzie patrzył łaskawym okiem na kompromisy i podejrzane oszczędności. Zaawansowane rozwiązania techniczne, które w przypadku mniej kosztownych aut mogłyby budzić zachwyt, skwituje co najwyżej uznaniem wyrażonym ledwo dostrzegalnym skinieniem głową. Z drugiej strony - każdy niedopracowany drobiazg będzie podnosił do rangi karygodnego zaniedbania. Wszyscy to znamy, chociażby z lektur internetowych portali czy forów dyskusyjnych: "No, świetny ten Jaguar, ale panie, te kratki nawiewu powietrza to prosto z Mondeo! Skandal!!!".

Czytaj więcej...

Infiniti M37S 3,7 V6 320KM Premium

 

Czy kiedyś zastanawialiście się, dlaczego bardzo bogaci ludzie nie jeżdżą "zwykłymi" i bardzo popularnymi samochodami? Myślę, że chodzi o fakt wzbudzania zazdrości wśród innych użytkowników dróg, a przede wszystkim o poczucie bycia kimś wyjątkowym. Po przygodzie z ociekającym luksusem, najnowszym modelem japońskiej marki Infiniti, czyli M37 stwierdzam, że idealnie pasuje on do takich ludzi.

Czytaj więcej...

Infiniti G37x 3,7 V6 320 KM 4x4 GT Premium


Testowanie luksusowych samochodów zawsze wzbudza zachwyt i pozwala choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Właśnie taką chwilę miałem w Infiniti G37x. Auto o niespotykanym wyglądzie z piekielnie mocnym benzynowym, silnikiem V6 pod maską i napędem na obie osie. Przygoda gwarantowana

Czytaj więcej...

Infiniti EX 37 GT 3,7 V6 320KM


Szybki sportowy samochód, ale z przestronnym wnętrzem opakowanym w bardzo ładną stylistykę zewnętrzną auta. To jeszcze rzadko spotykane cechy aut na naszych drogach, choć to na pewno się zmieni, bo takie wymogi spełnia luksusowy crossover z pod znaku Infiniti, a dokładnie model EX 37 GT.

Czytaj więcej...

zapowiedzi