Alfa Romeo MiTo 1,4 TB 170 KM QV


Mito jest najmniejszym modelem w ofercie włoskiej Alfy Romeo. Ale za to jednym z zaledwie dwóch obecnie produkowanych, dla których opracowano specjalną wersję QV - Quadrifoglio Verde. Tłumacząc z włoskiego, zwrot ten oznacza zieloną, czterolistną koniczynę. Roślina bardzo niepozorna (choć podobno przynosząca szczęście), mogłoby się wydawać, że naklejona na Alfę oznaczać będzie jakiś model "eko", z dychawicznym silnikiem, oponami 5-centymetrowej szerokości, klimatyzacją ręczną typu "otwórz sobie okno" i emisją dwutlenku węgla na poziomie śpiącego ślimaka. Tymczasem jest wręcz przeciwnie - to najszybsza, najlepiej prowadząca się i najlepiej wyposażona wersja tego modelu!

Czytaj więcej...

Alfa Romeo Giuletta 2,0 JTDM 170KM TCT Distinctive


Na ślubnym kobiercu teoretycznie staje się tylko raz w życiu, ale z samochodami jest zupełnie inaczej. Pamiętacie jak kilka tygodni temu zachwycałem się małą Włoszką, czyli Lancią Ypsilon? Jednak minęło kilkanaście dni i owszem, moja "miłość" pozostała wśród włoskiej motoryzacji, ale nowym obiektem westchnień jest piękna Alfa Romeo Giuletta, zwana przez niektórych "Julcią". Zapraszam do lektury artykułu o tej wyjątkowej Włoszce.

Czytaj więcej...

Alfa Romeo MiTo 1,6 JTDM 120 KM Distinicive


Przedstawiam, Państwu najmłodsze dziecko włoskiej marki Alfa Romeo - model MiTo, jakże piękny i stylowy. Do testu udostępniono nam najbogatszą odmianę Distinicive z wysokoprężnym silnikiem 1,6 o mocy 120KM.

Czytaj więcej...

Alfa Romeo 147 1.9JTDM 150KM Black Line (26.02.2008r.)

 


"Alfa Romeo - marka, którą kupuje się sercem a nie rozumem" takie zdanie najczęściej słyszymy o tej włoskiej marce. Postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze i do testu wziąłem limitową wersję modelu 147 zwaną Black Line. Pod maską testowej Alfy, znajduje się 150 konny silnik dieslowski Common Rail o pojemności 1910ccm.

Czytaj więcej...

zapowiedzi