Abarth 695 biposto: „najmniejszy wśród supersamochodów”

 

Abarth rzucił sobie wyzwanie, wprowadzając na drogi samochód, który, w granicach prawa, gwarantuje osiągi i wrażenia takie, jakie zapewnia 695 Assetto Corse, startująca w Pucharze Abarth na najbardziej prestiżowych torach Europy.

 

Czytaj więcej...

Abarth 695 biposto

 

Po raz pierwszy Fiat Abarth 695 został zaprezentowany podczas genewskiego Salonu Samochodowego w 1964 r. Dzięki pojemności skokowej wynoszącej 699,5 cc oraz maksymalnej mocy 30 KM, samochód ten osiągał maksymalną prędkość 130 km/h i był doceniany ze względu na elastyczność i wszechstronność, zarówno w mieście, jak i na trasach mieszanych. Najbardziej ewidentną cechą Abartha 695 było poprawienie przyspieszenia w zakresie 60 do 80 km/h w 5,2".

Czytaj więcej...

Abarth dla miłośników rajdów

W tym roku na rajdowych odcinkach specjalnych zadebiutuje Abarth 500 R3T, którego zobaczymy w dwóch włoskich seriach pucharowych: Puchar Abarth 500 Rally Selenia i Challenge Abarth - BFGoodrich.

Czytaj więcej...

Debiut ABARTHA 500 w wersji wyścigowej

 Nowa wersja modelu Abarth 500 - Assetto Corse - miała międzynarodowy debiut na naprawdę wysokim poziomie. Auto prowadzone przez kilku mistrzów rajdowych zaprezentowało się w ubiegła niedzielę na londyńskim stadionie Wembley  przed publicznością liczącą ponad 46 000 widzów podczas imprezy Race of Champions.

Czytaj więcej...

zapowiedzi