Śledź nas na:     

Marka:

Mito jest najmniejszym modelem w ofercie włoskiej Alfy Romeo. Ale za to jednym z zaledwie dwóch obecnie produkowanych, dla których opracowano specjalną wersję QV - Quadrifoglio Verde. Tłumacząc z włoskiego, zwrot ten oznacza zieloną, czterolistną koniczynę. Roślina bardzo niepozorna (choć podobno przynosząca szczęście), mogłoby się wydawać, że naklejona na Alfę oznaczać będzie jakiś model "eko", z dychawicznym silnikiem, oponami 5-centymetrowej szerokości, klimatyzacją ręczną typu "otwórz sobie okno" i emisją dwutlenku węgla na poziomie śpiącego ślimaka. Tymczasem jest wręcz przeciwnie - to najszybsza, najlepiej prowadząca się i najlepiej wyposażona wersja tego modelu!

Na ślubnym kobiercu teoretycznie staje się tylko raz w życiu, ale z samochodami jest zupełnie inaczej. Pamiętacie jak kilka tygodni temu zachwycałem się małą Włoszką, czyli Lancią Ypsilon? Jednak minęło kilkanaście dni i owszem, moja "miłość" pozostała wśród włoskiej motoryzacji, ale nowym obiektem westchnień jest piękna Alfa Romeo Giuletta, zwana przez niektórych "Julcią". Zapraszam do lektury artykułu o tej wyjątkowej Włoszce.

Przedstawiam, Państwu najmłodsze dziecko włoskiej marki Alfa Romeo - model MiTo, jakże piękny i stylowy. Do testu udostępniono nam najbogatszą odmianę Distinicive z wysokoprężnym silnikiem 1,6 o mocy 120KM.

  "Alfa Romeo - marka, którą kupuje się sercem a nie rozumem" takie zdanie najczęściej słyszymy o tej włoskiej marce. Postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze i do testu wziąłem limitową wersję modelu 147 zwaną Black Line. Pod maską testowej Alfy, znajduje się 150 konny silnik dieslowski Common Rail o pojemności 1910ccm.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej


Samochody ekologiczne stają się coraz częstszym widokiem na naszych drogach. Jedną z przedstawicielek tego segmentu jest niepozorna z wyglądu Honda Civic Hybrid, która dysponuje pod maską niewielkim silnikiem benzynowym wspomaganym przez jednostkę elektryczną. Dzięki temu, zużycie paliwa jest mniejsze, a przede wszystkim emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosi zaledwie 109 g/km.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej