Śledź nas na:     

Marka:
Cena: 146.500 PLN - ok. 230.000 PLN

Alfa Romeo Giulia w wersji Veloce z silnikiem 2.2 – litra JTD o mocy 210 koni mechanicznych to włoska odpowiedź na niemieckie BMW serii 3 czy Audi A4. Sprosta? Zapraszamy do testu.

Mito jest najmniejszym modelem w ofercie włoskiej Alfy Romeo. Ale za to jednym z zaledwie dwóch obecnie produkowanych, dla których opracowano specjalną wersję QV - Quadrifoglio Verde. Tłumacząc z włoskiego, zwrot ten oznacza zieloną, czterolistną koniczynę. Roślina bardzo niepozorna (choć podobno przynosząca szczęście), mogłoby się wydawać, że naklejona na Alfę oznaczać będzie jakiś model "eko", z dychawicznym silnikiem, oponami 5-centymetrowej szerokości, klimatyzacją ręczną typu "otwórz sobie okno" i emisją dwutlenku węgla na poziomie śpiącego ślimaka. Tymczasem jest wręcz przeciwnie - to najszybsza, najlepiej prowadząca się i najlepiej wyposażona wersja tego modelu!

Na ślubnym kobiercu teoretycznie staje się tylko raz w życiu, ale z samochodami jest zupełnie inaczej. Pamiętacie jak kilka tygodni temu zachwycałem się małą Włoszką, czyli Lancią Ypsilon? Jednak minęło kilkanaście dni i owszem, moja "miłość" pozostała wśród włoskiej motoryzacji, ale nowym obiektem westchnień jest piękna Alfa Romeo Giuletta, zwana przez niektórych "Julcią". Zapraszam do lektury artykułu o tej wyjątkowej Włoszce.

Przedstawiam, Państwu najmłodsze dziecko włoskiej marki Alfa Romeo - model MiTo, jakże piękny i stylowy. Do testu udostępniono nam najbogatszą odmianę Distinicive z wysokoprężnym silnikiem 1,6 o mocy 120KM.

  "Alfa Romeo - marka, którą kupuje się sercem a nie rozumem" takie zdanie najczęściej słyszymy o tej włoskiej marce. Postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze i do testu wziąłem limitową wersję modelu 147 zwaną Black Line. Pod maską testowej Alfy, znajduje się 150 konny silnik dieslowski Common Rail o pojemności 1910ccm.

Najczęściej odwiedzane filmy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej